![]() |
De Particuliere Busondernemers van Ameland |
- De particuliere busondernemers van Ameland 1923 1967
- Roger F de Boer
- Uitgeverij Northfield, Birmingham
- ISBN-10 0954118243
- ISBN-13 9780954118242
- November 2004
Ameland uitgaven verzameld in één blog. Mis je een? Laat het weten, dan nemen we hem op. Met enige regelmaat plaatsen we een 'moaiste woa'd fan ut Amelands' en een column. Ga voor de oudere uitgaven naar 1971 in het archief en ga dan naar 'Oudere posts'. De oudste post is over uitgave uit 1441. Het Blog wordt aangevuld met wat er maar aan bijzonders over het eiland te vertellen is, over verhalenavonden van Ameland Vertel! en over trekharmonica avonturen. Opgetekend door Jeanet de Jong.
![]() |
De Particuliere Busondernemers van Ameland |
![]() |
Nobel in Ballum |
![]() |
Amelander Meesters |
De catalogus is nog in de Amelander Musea te koop.
![]() |
Zee rondom |
![]() |
Mijn Wadden |
De eerste druk verscheen in 2004. In 2021 is het aan zijn vijfde druk toe. Het Verscheen ook als e-book.
Koop het boek in de boekhandel op Ameland of bestel het via deze link.
![]() |
Skip op Strân |
Hans Beukema schreef meer boeken over maritieme onderwerpen.
'Actief genieten aan de kust' is een boekje met 20 familieweekends van Ameland tot Saint-Valéry-sur-Somme, met een gevarieerd aanbod van actieve ontspanningsmogelijkheden: van wandelen en fietsen, over paardrijden en karten tot zeezeilen en zweefvliegen of een bezoekje aan een leuk museum of dorpje.
Op maat van de hele familie, met speciale tips voor activiteiten en uitstappen met kinderen.
Met een uitgelezen selectie van charmante hotelletjes en heerlijke restaurants.
Vol mooie foto's en met overzichtelijke cartografie.
De dialecten van de vijf eilanden worden naast elkaar gelegd, bijzonderheden worden geduid en eigenaardigheden besproken. Er staan ook woordenlijsten in met vergelijkingen van begrippen zoals ze op de vijf verschillende eilanden worden geschreven en gezegd. Ook staan er kaartjes en foto's in. Van Ameland staat er een commandeurshuis in en een Koninginnedag wagen met een titel in het Amelands. Gang is Alles staat erin met foto als voorbeeld van een band die in het dialect zingt. Achterin staat een interessante literatuurlijst over wat er eerder over de taal van de waddeneilanden is verschenen.
Het is niet een heel groot of dik boek, het heeft 124 pagina's, maar het herbergt wel een schat aan interessante informatie over de dialecten. Op de voorkant staan wat woorden, waaronder 'kakebiên'. Dat woord komt van Ameland. Jammer dat het met een dakje op de i is geschreven. In het Groat Amelander Woa'deboek staat het als 'Kakebiën'. Het Woa'deboek kwam veel later uit (2016) dan dat Jansen en Van Oostendorp hun boekje schreven (2004). Veel is er van geschreven dialect niet te vinden, zodat het niet zo verwonderlijk is dat schrijfwijzen verschillen. Ik ben wel geneigd het Woa'deboek aan te houden en Kakebiën met een trema als de beste schrijfwijze te beschouwen.
Het boekje is nog wel in de handel, maar dan als tweedehands. Op Boekwinkeltjes.nl wordt het (januari 2022) aangeboden voor 5 en 10 euro, elders zie ik het voor 30 euro voorbijkomen.